Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Archiwalny serwis www - może zawierać elementy, które nie są dostępne dla szerokiego grona odbiorców ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza tura szkoleń z w projekcie „Programowanie od podstaw” została rozpoczęta. Szkolenia wystartowały od sześciogodzinnych zajęć z instruktarzu dotyczącego maty do kodowania. Naszym trenerem była Pani Joanna Bagińska. Szkolenia odbyły się w dniach 21-22.10.207 w Szkole Podstawowej nr 1 w Łapach oraz w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce. Kolejny weekend to już szkolenia z programowania w Junior Scratch, które w obu ośrodkach poprowadzi mgr inż. Michał Czołombitko.

A w dalszej kolejności czekają nauczycieli dwa 6-cio godzinne spotkania z robotem edukacyjnym Photon. 45 robotów czeka już na terenie Uczelni aby ruszyć do akcji. Szkolenia poprowadzą: dr inż. Maciej Kopczyński oraz dr inż. Tomasz Grześ. Następnie ruszymy ze szkoleniami z AppInventora i Scratcha. Ostatnią serię zajęć poprowadzą: dr inż. Urszula Kużelewska i dr inż. Anna Łupińska-Dubicka. Powyższy opis dotyczy I etapu szkolenia. Następnie nauczyciele przystąpią do II etapu szkolenia i rozpoczną zajęcia dodatkowe z programowania wśród swoich uczniów. Początkowe pięć spotkań spośród kolejnych 15-tu będą odbywały się pod czujnym okiem trenerów. A już niedługo grupy młodych adeptów programowania pojawią się na Wydziale Informatyki na jedne obowiązkowe zajęcia na terenie uczelni. I wszystko następnie powtórzymy jeszcze 20-cia razy. Projekt trwa do listopada 2019 r. Planuje się przeszkolenie 140 nauczycieli kształcenia zintegrowanego oraz przynajmniej 10-ciu pracowników bibliotek lub domów kultury.

Kontakt

email:

Zespół projektowy:

dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB
Prodziekan ds. Promocji i Współpracy
Wydział Informatyki PB

501 375 459

Joanna Panasiuk
Wydział Informatyki PB

85 746 90 94